• Animacja Wewn - Ślimak 1
  • Animacja Wewn - Popcorn
  • Animacja Wewn  - Titus C/b
  • Animacja Wewn Ślimak 2
  • Animacja Wewn - Titi 2

Nie ma nic gorszego niż zrealizowane marzenie.

Titus

Houk był miejscem na improwizacje, a w Acidach gra się ein, zwei, drei ALLES RAUS DANCING IN THE SLAUGHTER HOUSE!

Ślimak

Popcorn: "Macie jakąś gorzałę?" Ochroniarz: "Znaczy się alkohol?" P:"Gorzałę!!!"

Popcorn

verses of steel

Biografia

 

Nota biograficzna

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą.

Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny.

Tomasz "Titus" Pukacki – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru.

Dariusz "Popcorn" Popowicz – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych  wirtuozów gitary wśród słowian.

Maciej "Ślimak" Starosta – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce.

Łukasz "Dzwon" Cyndzer - gitarzysta - młoda krew w zespole, dołączył do składu jesienią 2017r. 

Acid Drinkers mają na koncie 17 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii- z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack”  przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu.

W 2014 r. Acid Drinkers obchodzi 25-lecie na scenie muzycznej i nic nie zapowiada by na tym mieli poprzestać!

Historia

Zespół Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza "Titusa" Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta "Litzy" Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączył Darek "Popcorn" Popowicz (gitara) oraz bębniarz Piotr "Chomik" Kuik później zastąpiony przez Macieja "Ślimaka" Starostę. W tym składzie zespół pracował nad własnymi kompozycjami - powstawały takie numery jak "Barmy Army", "Del Rocca" czy "I Mean Acid". W niecały miesiąc po utworzeniu kapeli Tytus został powołany do wojska i opuścił kolegów z zespołu na dwa lata, którzy mimo wszystko nie mieli zamiaru próżnować: Litza i Popcorn podjęli się reaktywacji zespołu Slavoy. Po pewnym czasie obydwaj dostali propozycję grania od znanych formacji: Popcorn od Wilczego Pająka (Wolf Spider), Litza zaś od Turbo.

Po powrocie z wojska Tytus próbował reaktywować swój pierwszy zespół: Los Desperados. Próby spełzły na niczym, a sam zainteresowany po spotkaniu z Popcornem zdecydował się na wznowienie działalności Acid Drinkers. Do zespołu doszli Litza i Ślimak. Debiut sceniczny zespołu miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył kapeli drzwi do kariery: wieść o nowym, świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niedługo po tym dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym składzie powstały klasyczne już dziś albumy, m.in. debiut "Are You A Rebel?", "Vile Vicious Vision" czy najsłynniejszy krążek - "Infernal Connection".

Pod koniec 1998 roku Litza zdecydował się opuścić zespół. Zastąpił go śpiewający gitarzysta, lider zespołu Guess Why, Przemysław "Perła" Wejmann. Wraz z Perłą Kwasożłopy nagrali trzy albumy: "Amazing Atomic Activity", "Broken Head" i "Acidofilia". Na początku 2003 roku Perła postanowił odejść z kapeli. Decyzja ta była wynikiem nieporozumień i odmiennych koncepcji co do przyszłości zespołu i jego muzyki.

Mniej więcej miesiąc trwało, zanim wybrano nowego gitarzystę. Został nim dobrze znany lider nieistniejącej już formacji Illusion, Tomek "Lipa" Lipnicki. Wraz z Lipą zespół nagrał dobrze przyjęty album "Rock Is Not Enough". Po ponad roku nowy gitarzysta rozstał się jednak Kwasożłopami na rzecz własnego projektu - Lipali. Na jego miejsce, z zespołu None, przyszedł Aleksander "Olass" Mendyk. Nowy muzyk Acid Drinkers szybko zdobył serca fanów.

Pod koniec 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production, aby w lipcu 2008 r. wydać nowy album zatytułowany "Verses Of Steel". W przeddzień premiery Acid Drinkers wygrało plebiscyt "Złotego Bączka" za najlepszy występ na Przystanku Woodstock w 2007 r.

30 listopada 2008, po zagraniu ostatniego koncertu na trasie koncertowej "Verses Of Steel Tour", zmarł w Krakowie podczas snu gitarzysta zespołu Aleksander "Olass" Mendyk. Zespół kontynuuje działalność grając w 3 osobowym składzie koncert pamięci zmarłego przyjaciela 13 grudnia we Wrocławiu. Podczas drugiej części trasy koncertowej Titusa, Popcorna i Ślimaka wspiera na drugiej gitarze przyjaciel zespołu- Wojciech "Jankiel" Moryto. "Verses of steel tour part II" dedykowany jest Olassowi.

W kwietniu 2009 album "Verses Of Steel" dostaje nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Heavy Metal (był nominowany jeszcze w dwóch innych kategoriach). Statuetkę odbierają we czwórkę razem z nowym członkiem zespołu, którym został wspomniany Wojciech "Jankiel" Moryto. Jesień mija pod znakiem ogólnopolskiej trasy z okazji 20 lecia zespołu - "20 absolutely wired years". Na czterech koncertach gościnnie wspierają zespół byli członkowie - Litza i Perła.

Rok 2010 to przede wszystkim praca nad kolejnym studyjnym albumem. Acids postanowili jeszcze raz sięgnąć do sprawdzonego pomysłu z 1994 i wydać płytę z coverami, czyli "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again" nakładem Mystic Production. Do wspólnych aranżacji zaprosili m.in. Anię Brachaczek z zespołu Biff, Czesława Mozilla, Vogga z Decapitated i wielu innych muzyków. Premiera płyty miała miejsce 1 września. Jesienią odbyła się trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo. Pod szyldem "My name is Dick. Fish Dick. Tour 2010-2011" Acid Drinkers objeżdża dziesiątki miast w całej Polsce, grając również 3 koncerty w Wielkiej Brytanii. Trasa spotyka się ze świetnym odbiorem publiczności, która gromadzi się w klubach liczniej niż przed laty. Płyta "Fishdick Zwei" zostaje nominowana w 6 kategoriach do nagród Fryderyki 2011 i wygrywa liczne plebiscyty w prasie muzycznej. Singiel "Love Shack" dociera do 1-ego miejsca Listy Przebojów Trójki i po 3 tygodniach na podium zwycięża historyczne 1500. notowanie. Drugi utwór promujący płytę - "Hit The Road Jack" radzi sobie na liście nie gorzej osiągając 5. miejsce.

Rok 2011 mija w zespole pod znakiem dwóch tras koncertowych, kilkudziesięciu koncertów i występach na wielu polskich festiwalach. Acids pojawia się m.in. na legendarnym festiwalu Jarocin i wygrywa jako SuperZespół na koncercie SuperJedynki podczas Opola. W maju odbywa się gala rozdania nagrody branżowej Fryderyków 2010, podczas której Kwasy rozbijają bank. Wywożą ze sobą 4 statuetki - Grupa Roku, Przebój Roku– Love Shack, Oprawa graficzna roku– Bartosz Zieliński i Łukasz Pach i Album Roku Metal. Jesienią zespół wraca do miejsc, w których czuje się najlepiej, czyli zatłoczonych klubów polskich miast, grając trasę "Back On The Streets". Zimą wychodzi specjalna reedycja płyty "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again - Golden Edition" z dodatkowym DVD z koncertem z Jarocina. Album wychodzi z okazji zdobycia statusu Złotej Płyty.

Rok 2012 Acids rozpoczyna od przygotowaniń do kolejnych koncertów na trasie "Back On The Steets". Acid Drinkers zostaje zaproszone do odcinka "Szansy Na Sukces" poświęconemu ich działalności. 19 października premierę ma płyta "La Part Du Diable", której zawartość określana jest jako „podwójna porcja mięsa”. Równocześnie rusza też trasa koncertowa promująca album – „The Good, the Bad and the Diable”, która obejmuje kilkadziesiąt koncertów w okresie jesień/zima 2012 i zima/wiosna 2013.

W styczniu 2013 Acid Drinkers występuje na wyjątkowym kameralnym koncercie na scenie Radiowej Czwórki. Jesienią rusza tradycyjna trasa koncertowa "Black Is My Colour". Przez cały rok zespół gra 50 koncertów, na którym gromadzą się dziesiątki tysięcy fanów.

W 2014 Acid Drinkers obchodzą swoje 25-lecie na scenie muzycznej. Początek roku mija na trasie koncertowej i komponowaniu utworów na płytę "25 Cents For a Riff", której premiera zapowiedziana jest na październik. W sierpniu Acids gra specjalny koncert złożony z samych coverów na Przystanku Woodstock dla setek tysięcy ludzi zgromadzonych pod sceną. Podczas Cieszanów Rock Festival zespół obchodzi 20-lecie wydania płyty "Infernal Connection" grając całą płytę na żywo.

 

 

OLASS

wiecznie żywy bracie!

OGŁOSZENIA KWASOŻŁOPSKIE

a rubber hammer and broken head

WEB DESIGN

NAGRYWAMY W

SALA PRÓB

TATUUJĄ NAS

WSPOMAGAJĄ NAS

    

Brandon Allen Jersey